Adaptacja

Z uwagi na to, że wiemy, jak ważne a jednocześnie trudne są pierwsze dni w żłobku zarówno dla Dziecka jak i Rodzica, stworzyliśmy tygodniowy plan adaptacyjny dla naszych podopiecznych i ich Rodziców. Trwa on od poniedziałku do piątku, codziennie od godz. 9.30. Ma on na celu spokojne zapoznanie się z nowym miejscem, osobami i zwyczajami, a także daje możliwość wspólnego spędzenia czasu czy przywitania się w tanecznych podskokach z nowymi koleżankami, kolegami i Ciociami ze żłobka. Po jego zakończeniu możecie Państwo ostatecznie zdecydować, czy dołączacie do Dinusiowa.

dino10

Dzień pierwszy

Zapraszamy rodzica wraz dzieckiem do żłobka. Dziecko zostaje na sali do 30 min. W pierwszym dniu rodzic może zostać na sali wraz z dzieckiem.

dino3

Dzień drugi i trzeci

Dziecko zostaje na sali 1 godzinę.

dino4

Dzień czwarty i piąty*

Dziecko zostaje na sali do 2 godzin.

*jeśli dziecko będzie już gotowe na dłuższy pobyt w żłobku, w dniach czwartym i piątym możliwe jest pozostawienie dziecka na dłużej, wraz ze spaniem i posiłkiem.

Ważne jest dla nas aby Rodzice i Dzieci dobrze czuli się w naszej placówce, dlatego jeśli nasz tygodniowy plan adaptacyjny nie jest wystarczający, dostosowujemy indywidualnie adaptacje do Dziecka i możliwości organizacyjnych rodziców. Szczegóły i przebieg adaptacji omawiamy indywidualnie z rodzicami dziecka, uwzględniając jego preferencje, osobowość i potrzeby.